POSTANOWIENIA OGÓLNE:
1. Przedsięwzięcie ma charakter konkursowy i promocyjny.
2. Organizatorem konkursu jest Biuro do Spraw Proobroonnych.
3. Celem przedsięwzięcia jest:
1. wyłonienie najlepszych filmów i fotografii, podejmujących tematykę proobronną i uhonorowanie ich autorów;
2. kształtowanie postaw patriotycznych, propagowanie działalności organizacji proobronnych oraz szerzenie edukacji obronnej;
3. wykorzystanie nagrodzonych projektów w działalności szkoleniowej, edukacyjnej i promocyjnej.
ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Konkurs jest adresowany do członków organizacji proobronnych i uczniów klas mundurowych.
2. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: FILM i FOTOGRAFIA.
3. Zgłoszone do konkursu prace muszą poruszać tematykę probronną, edukacji obronnej, bądź wychowania patriotycznego.
4. Zgłaszane prace powinny:
1) w kategorii FOTOGRAFIA:
a) spełniać następujące wymogi techniczne:
− formaty: JPG JPEG, TIFF;
− rozdzielczość 300 dpi,
b) jeden twórca może przesłać na konkurs więcej niż jedno zdjęcie, nie więcej jednak niż cztery.
2) w kategorii FILM:
a) być zapisane na nośniku optycznym DVD lub CD w formacie DVD Video lub w plikach w formatach MP4, AVI, MKV, MOV (w przypadku zgłaszania prac pocztą tradycyjną),
b) prace mogą mieć charakter indywidualny lub zbiorowy, w przypadku grupy twórców autorzy filmu są zobowiązani do wskazania w zgłoszeniu jednej osoby upoważnionej do reprezentowania zespołu twórców;
c) film może być nakręcony dowolną techniką i przy użyciu dowolnych środków rejestrujących,
d) czas projekcji filmu 3-15 min.
5. W konkursie nie mogą brać udziału prace, których autorami są: przedstawiciele kadry i pracowników organizatora oraz ich rodzin, członkowie jury i osoby z nimi spokrewnione, studenci szkół artystycznych.
6. Na konkurs mogą być zgłoszone prace już upowszechnione lub udostępnione (także na stronach internetowych i portalach społecznościowych), opublikowane nie wcześniej niż 1 stycznia 2016 r.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
1. Wyboru laureatów dokona jury powołane przez dyrektora Biura do Spraw Proobronnych.
2. Jury oceniać będzie walory estetyczne, znajomość warsztatu, oryginalność ujęcia tematu, poruszane treści edukacyjne i patriotyczne.
3. Jury przyzna nagrody za trzy najlepsze prace w każdej kategorii. Jury ma prawo przyznać także dodatkowe nagrody za prace wyróżnione.
4. W przypadku pracy zespołowej jury przyzna jedną nagrodę dla całego zespołu twórców.
5. Werdykt jury jest ostateczny.
ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:
1. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 6 maja 2018 roku:
a. drogą mailową na adres biuroproobronne@mon.gov.pl - w tytule maila należy wpisać "Zoom na proobronność", w przypadku filmów w treści maila należy przesłać link do strony zawierającej materiał konkursowy;
b. pocztą na adres Biura do Spraw Proobronnych lub osobiście;
Biuro do Spraw Proobronnych
ul. Nowowiejska 28a
00-911 Warszawa
z dopiskiem "Zoom na proobronność".
2. Do materiału konkursowego należy dołączyć informację zawierającą imiona i nazwiska, dane teleadresowe twórców prac oraz oświadczenie autora o posiadaniu pełni praw do materiału. W oświadczeniu musi znaleźć się także informacja, że osoby widoczne w zgłoszonych pracach wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku. Organizator konkursu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich osób trzecich. (Wzór oświadczenia w załączeniu).
3. Organizator zastrzega sobie prawo do kopiowania prac biorących udział w konkursie i ich publicznej ekspozycji w celach promocyjnych konkursu. W związku z powyższym nadesłane w wersji cyfrowej prace nie mogą być zabezpieczone przed przegrywaniem.
4. Autorzy prac wyrażają zgodę na bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie zgłoszonych na konkurs prac na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.), a w szczególności do utrwalania i zwielokrotniania prac konkursowych, wytwarzania określoną techniką egzemplarzy prac konkursowych, obrotu egzemplarzami, na których
prace konkursowe utrwalono, wprowadzenie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy w zakresie rozpowszechniania prac konkursowych, publiczne wykonanie, odtworzenie, nadawanie, reemitowanie, a także publiczne udostępnienie prac konkursowych w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do promocji zgłoszonych prac w mediach elektronicznych oraz kopiowania ich, na czas nieokreślony.
6. Nośniki z pracami biorącymi udział w konkursie nie podlegają zwrotowi.
7. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika regulaminu konkursu. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich jego zapisów.
8. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 maja 2018 roku.