Wigilia szkolna w "Mechaniku".

Długo oczekiwany dzień wigilii szkolnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim wreszcie nadszedł. Rozpoczęła go uroczysta i niezwykle ciepła akademia szkolna, z udziałem jak zwykle niezawodnych przyjaciół naszej szkoły.  Wspólne kolędowanie i niezwykle serdeczne życzenia jeszcze bardziej zaakcentowały ten najważniejszy w roku dzień.


W naszej szkolnej wigilii udział wzięli przedstawiciele tomaszowskiego starostwa reprezentowanego przez panie Barbarę Robak, członka zarządu powiatu i Beatę Stańczyk, naczelnik wydziału edukacji, przedstawiciele rady rodziców z przewodniczącą Bogusławą Jurkevich, służb mundurowych reprezentowanych przez dowódcę 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownikiem Adamem Marczakiem,  dowódcą 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej podpułkownikiem Piotrem Wroną, zastępca komendanta Wojskowej Komendy uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim majorem Dariuszem Szewczykiem, komendantem powiatowym policji inspektorem Szymonem Hermanem, księżą dekanatu tomaszowskiego, nauczyciele - seniorzy oraz szkolna młodzież. Tegoroczna uroczystość oprócz przekazanego przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju, kolęd i życzeń, zawierała przypomnienie postaci znanych Polaków, którzy odeszli w tym roku i których zabraknie przy stole wigilijnym. Było więc bardziej refleksyjnie i z większą zadumą.


Dyrektorzy Dariusz Kwiatkowski, Jolanta Nikodemska i Arkadiusz Broniarek przekazali wszystkim zgromadzonym na uroczystości najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe.


Po zakończeniu uroczystości, w szkolnej kawiarence dzieliliśmy się opłatkami, składaliśmy sobie w prawdziwie rodzinnej atmosferze życzenia i zajadaliśmy specjalne przygotowane na ten dzień smakołyki, świadomi magii zbliżających się świąt i tego, że:

"W tym objawiła się miłość Boga ku nam,
że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat,
abyśmy życie mieli dzięki Niemu".

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk